صعود دوباره قیمت خودرو با فروکش کردن تب کنترل بازار

پیش فروش خودرو طرحی برای سرگرم کردن مردم

عزت اله اکبری تالارپشتی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم درباره وضعیت صنعت خودروسازی و طرح پیش فروش خودرو گفت: مشکلات مربوط به این حوزه لوث شده است زیرا ساختار و مدیریت در شرکت های خودروسازی با کاستی و نقصان بسیاری روبه رو است.

 

خودروسازی‌ها براساس اصول بنگاه داری اداره نمی شوند

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیش در مجلس یازدهم با بیان اینکه خودروسازی‌ها به حیات خلوت دولت تبدیل شده اند، افزود: اگرچه دولت در ایران خودرو 14 و سایپا 17 درصد سهام دارد، اما 100 درصد مدیریت این شرکت در اختیار دولت بوده و در تمامی انتصابات دخالت می کند.

 

وی با بیان اینکه خودروسازان براساس اصول بنگاه داری اداره نمی‌شوند، اظهار کرد: از آنجایی که خودروسازان در برابر هیچ نهادی پاسخگو نیستند، بدون حساب و کتاب و به صورت گعده ای مدیر تعیین می کنند.

 

ضرورت راه اندازی نظام جامع تولید و توزیع

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم پیش فروش خودرو را طرحی برای سرگرم کردن مردم برشمرد و اضافه کرد: این طرح‌ها غیرعلمی و غیراصولی است، زیرا شرکت‌های خودروسازی در تمام دنیا، به دنبال مشتری برای فروش محصولات خود هستند، اما در ایران برای فروش ۲۵ هزار دستگاه خودروی بی‌کیفیت حدود ۷ میلیون متقاضی ثبت‌نام کردند.

 

وی تصریح کرد: مادامیکه نظام جامع تولید، توزیع، مالیات، تعرفه، بیمه، صادرات و واردات راه اندازی نشود، نمی توان به بهبود وضعیت خودروسازی امید بست زیرا الزامات هر بخش مشخص نمی‌شود.

منبع:خانه ملت

شركت واسپاری فراز اندیشان توسعه و صنعت (زیر نظر شرکت هلدینگ صبا میهن ) در راستاي سياست هاي اقتصادي كشور و در جهت انجام و ايفاي رسالت خويش مصمم است ضمن توسعه حجم فعاليت هاي خود در كليه زمينه ها از جمله صنعت بازرگانی و لیزینگ افزایش دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *