لیزینگ بهتر است یا خرید مستقیم

شركت واسپاری فراز اندیشان توسعه و صنعت (زیر نظر شرکت هلدینگ صبا میهن ) در راستاي سياست هاي اقتصادي كشور و در جهت انجام و ايفاي رسالت خويش، مصمم است ضمن توسعه حجم فعاليت هاي خود در كليه زمينه هاي مورد فعاليت را افزایش دهد. دراین مقاله به بررسی لیزینگ بهتر است یا خرید مستقیم  می پردازیم.

لیزینگ یا خرید مستقیم

ویلمر که مدیر عامل شرکت لیزپلان است در جواب به این سوال که لیزینگ بهتر است یا خرید مستقیم این طور عنوان کرده است که؛ این موضوعی که بحث شد به احتیاجات فرد وابسته خواهد بود، ولی چنانچه یک کمپانی، شناخت مناسبی از هزینه های بودجه ای خود در ذهن نداشته باشد و یا همین طور به بازگشت سرمایه خود که صرف خرید آن ناوگان کرده است توجهی نکند ،آن زمان می توان کمپانی هایی را پیدا کرد که تمایل زیادی به لیزینگ از خود نشان ندهند و آن را تحت عنوان یک راهکار یا اهرم مالی بسیار عالی به حساب نیاورند. همان طور که پیش تر هم به آن اشاره های مختصری داشتیم، موضوع مالیات و همین طور عوارض جانبی هم از دیگر مواردی است که باید برای خرید های مستقیم خود آن ها را مد نظر خود قرار دهید.

لیزینگ و مالیات

نکته ای که قابل ذکر است این که افزایش مالیات هایی که برای خودرو در نظر گرفته شده است، به وسیله لیزینگ دیگر متوجه مشتریان نخواهد بود و یا این درصدی که باید بپردازند به حداقل ترین حالت ممکن کاهش می یابد. در ضمن این را هم در خاطر داشته باشید که مالیات و عوارض ذکر شده دائما طبق قیمت پایه خودرو (با فرض نو بودن خودرو) بسته می شود و نکته جالب این جاست که قانون در این خصوص به استهلاک و همچنین کاهش ارزش ماشین و یا به صورت کلی ارزش سرمایه ای آن توجه خاصی نخواهد کرد.

ویلمر همین طور بیان داشت که طی چندین سال اخیر، گرایش عموم به لیزینگ با در نظر گرفتن مقرون به صرفه بودن آن، تخفیف های بسیاری را برای حفظ نقدینگی بیش تر نزد عموم برای مقاصد گوناگون داشته است. با در نظر داشتن این که مشتریان از صرف هزینه های مستقیم خودرو در کنار هزین های جانبی آن، آگاهی کامل را دارند، بیش ترین تمرکز آن ها در قرارداد های لیزینگ بر روی فرآگیر آن که با ارائه همه خدمات است، می باشد. از علت های واضح کارمندان در راستای عدم استقبال از خرید ماشین این است که فهمیده اند این راه به هیج عنوان توانایی رقابت با مزایا و صرفه اقتصادی سرویس های شرکت های بزرگ لیزینگی را ندارد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *