بانک یا لیزینگ؟

لیزینگ نوعی قرارداد تجاری استشركت واسپاری فراز اندیشان توسعه و صنعت (زیر نظر شرکت هلدینگ صبا میهن) در راستاي سياست هاي اقتصادي كشور و در جهت انجام و ايفاي رسالت خويش مصمم است ضمن توسعه حجم فعاليت هاي خود در زمینه بازرگانی و لیزینگ فعاليت خود  را افزایش دهد .دراین مقاله به بررسی اینکه خدمات بانک یا لیزینگ را استفاده کنیم؟می پردازیم

با استفاده از خدمات شرکت های لیزینگ، مزایای زیر را در اختیار خواهید داشت:

اگر تصمیم به خرید خودرو دارید اما پول کافی در اختیار ندارید، ذهن شما مشغول این فکر خواهد بود که از خدمات بانک یا لیزینگ استفاده کنید .شاید در گزینه اول به دنبال دریافت وام بانکی باشید. 

همچنین می توانید وام خرید خودرو را از شرکت های لیزینگی خودرو دریافت کنید که البته این دو راه در مقایسه با  دریافت وام از دلالان بازار خرید و فروش وام، بسیار ارزان تر تمام می شود.
توصیه نمی کنیم وام خرید خودرو را از بازار آزاد یا دلالان خرید و فروش وام تامین کنید؛ چرا که از نظر قانونی بودن و شرعی بودن مشکلات زیادی را دارند و البته کلاهبرداری ها نیز بر این حوزه بسیار زیاد است.
 اگر از وام بانکی برای خرید خودرو استفاده کنید، معمولاً مراحل دریافت وام با بازپرداخت و تامین ضامن برای شما دشوارتر خواهد بود؛

بازرگانی و لیزینگ

به طور مثال، شرایط دریافت بانک وام از بانک ملت، بانک ملی، سپه و تجارت به صورت زیر عنوان شده است:

1) افتتاح حساب کوتاه مدت در بانک مورد نظر برای دریافت تسهیلات خودرو.  مشتری پس از اتحاد افتتاح حساب و پس از مدت زمان معین می تواند از خدمات تسهیلات استفاده کند. در صورتی که چهار ماه، سپرده مشتری نزد بانک باشد، معادل با یک برابر سپرده او به مبلغ اولیه، تسهیلات واگذار می شود؛ در غیر این صورت، تسهیلات معادل یک صد و بیستم  موجودی محاسبه می گردد.

2) حداقل زمان برای دریافت تسهیلات بانکی یک ماه است.

3) طرح اقتصاد خانواده در بانک ملت، به مشتری وام خرید خودرو مبلغ هفتاد میلیون ریال وام پرداخت می کند.

4) مدت زمان باز پرداخت اقساط تسهیلات، حداکثر ۶۰ ماه است.

5) متقاضی دریافت وام خودرو باید 2 یا 3 کارمند ضامن به همراه آخرین فیش حقوقی و مدارک مستند به بانک ارائه دهد – دقت داشته باشید که اگر ضامن، شغل آزاد داشته باشد، حتما سند مالکیت، گواهی کسب و کار، جواز کسب و مدارک هویتی به همراه سفته به مبلغ مشخص شده اند الزامی است.

6) مراحل دریافت تسهیلات وام بانکی برای خرید خودرو با توجه به شرایط مشتری و شرایط بانک متغیر است؛ ممکن است این مراحل طولانی شود اما به طور معمول، حدود یک ماه تمام مراحل کار انجام می گیرد.

7) وام های بانکی مطابق با مصوب شورای عالی پول و اعتبار به ۱۱ درصد رسیده است و با این شرایط به متقاضی داده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *