استعلام لیزینگ خودرو

چرا از خدمات لیزینگ استفاده کنیم

لیزینگ نوعی قرارداد تجاری استشركت واسپاری فراز اندیشان توسعه و صنعت (زیر نظر شرکت هلدینگ صبا میهن ) در راستاي سياست هاي اقتصادي كشور و در جهت انجام و ايفاي رسالت خويش مصمم است ضمن توسعه حجم فعاليت هاي خود در كليه زمينه هاي مورد فعاليت را افزایش دهد .دراین مقاله به بررسی اینکه چرا از خدمات لیزینگ استفاده کنیم می پردازیم
 با استفاده از خدمات شرکت های لیزینگ، مزایای زیر را در اختیار خواهید داشت:

1- در قرارداد لیزینگ، ربا وجود ندارد

یکی از مهمترین شرایطی که در قراردادهای لیزینگ می‌توانید مشاهده کنید این است که در  قرارداد لیزینگ، هیچ ربا و بهره ای وجود ندارد. تفاوتی نمی کند از خدمات اداره ماشین‌آلات، دستگاه یا سایر تجهیزات صنعتی استفاده می کنید؛ آنچه مهم است این است که شما به صورت اجاره ای و بدون بهره، هزینه ها را به صورت اقساطی پرداخت می کنید. اقساط این قرارداد شامل دو قسمت است؛ قسمت اول شامل بخشی از قیمت کل اجاره می باشد و قسمت دوم شامل ۱% از هزینه های اجرایی و سود شرکت اجاره دهنده است.

2- قرارداد لیزینگ، وثیقه ای نیست.

زمانی که از خدمات شرکت لیزینگ استفاده می کنید، برای اجاره تجهیزات یا دستگاهها نیاز به وثیقه ندارید. در شرایط خاص که دارایی ها برای اخذ تسهیلات مالی بانکی وارد قرارداد لیزینگ می شود، معمولاً مقدار مشخصی به عنوان وثیقه دریافت می شود؛ در غیر این صورت، هیچ دارایی یا ملک گرانقیمتی لازم نیست به عنوان وثیقه در اختیار شرکت لیزینگ قرار گیرد.

3- منابع مالی متقاضی لیزینگ، آزاد است.

یکی از مهمترین امتیازاتی که در شرکت های لیزینگ به دست می‌آورید، آزاد بودن منابع مالی فرد اجاره کننده است. علاوه بر این که شما بتوانید هزینه های جاری و سایر هزینه های سرمایه ای را تامین کنید، می توانید در کنار آن اجاره یا اقساط لیزینگ را نیز بپردازید.

4-در لیزینگ، اجاره به شرط تملیک وجود دارد.

شاید یکی از مهمترین دلایلی که افراد از خدمات لیزینگ استفاده می‌کنند اجاره به شرط تملیک است. در برخی از این قراردادها پس از آن که مدت زمان اجاره تجهیزات، دستگاه یا ماشین هایی به پایان رسید و مشتری تمام اقساط را پرداخت کرد، می تواند مالک آن دارایی شود. مشتری اجاره تجهیزات این حق را دارد که بتواند پس از پایان قرارداد، آن را تحت مالکیت خود درآورد اما در شرایطی که کارکرد دستگاه منقضی شود یا از رده خارج شده باشد، می ‌تواند از این حق خود صرف نظر کند.

5- لیزینگ، اشتغال ایجاد می کند.

شرکت های لیزینگ با تکیه بر دارایی‌ها و سرمایه ها پایه گذاری می شود. بنابراین تعداد افرادی که در این شرکت ها مشغول به کار می شوند، بسیار بیشتر خواهد بود. این مسئله برای مشتریان شرکت لیزینگ نیز وجود دارد؛ افرادی که می‌خواهند کسب و کاری را راه اندازی کنند اما پول کافی ندارند و همچنین نیازمند امکانات و تجهیزات هستند، با خدمات لیزینگ می توانند امکان اشتغال بسیاری از افراد را فراهم کنند.

6- در قرارداد لیزینگ، تورم وارد نمی شود.

یکی دیگر از مزایایی که شرکت ‌های لیزینگ ارائه می‌دهند، خاصیت ضد تورمی بودن آن است. این ویژگی به آن دلیل است که منابع مالی در این شرکت ‌ها مستقیماً وارد بازار نمی شود؛ بنابراین می تواند به چرخه تولید کمک کند. از طرفی دیگر، تسهیلاتی که در شرکت لیزینگ ارائه می شود به ایجاد اشتغال، تولید محصولات بیشتر و افزایش تولید ناخالص داخلی، کمک می‌کند. مجموعه این عوامل، اهرم ضد تورم در کشور هستند.

7- در قراردادهای لیزینگ، امکان جایگزینی وجود دارد

اگر از قراردادهای لیزینگ استفاده کنید، به راحتی امکان جایگزینی ماشین آلات، تجهیزات، دستگاه ها و غیره با هدف به روز تکنولوژی و در راستای تامین نیاز واحدهای تولیدی وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *