ویژگی‌های خاص لیزینگ

آنچه که در این صنعت نسبت به سایر صنایع مشابه اهمیت بیشتری دارد٬ تخصص و دانش فنی از عملیات اعتباری است٬ چرا که تجربه‌ها و تخصص یک شرکت لیزینگ است که می‌تواند از پس مواردی مانند مالکیت٬ اجاره و استرداد مورد اجاره٬ خرید و اجاره مجدد٬ انجام روش اهرمی لیزینگ٬ برآید. شركت واسپاری فراز اندیشان توسعه و صنعت (زیر نظر شرکت هلدینگ صبا میهن )در راستاي سياست هاي اقتصادي كشور و در جهت انجام و ايفاي رسالت خويش مصمم است ضمن توسعه حجم فعاليت هاي خود در كليه زمينه هاي مورد فعاليت را افزایش دهد.
یکی دیگر از ویژگی‌های خاص لیزینگ در صنعت لیزینگ سرعت است٬ سرعت در تصمیم‌گیری با درنظر داشتن تحقیق و بررسی و رسیدن به شناخت مورد نیاز این صنعت. این سرعت‌عمل به گونه‌ای باید باشد که در حداقل زمان٬ نیاز متقاضیان پاسخ داده شود و کمترین ریسک را به‌دنبال داشته باشد.


ویژگی تمرکز فعالیت

از دیگر ویژگی‌های خاص لیزینگ داشتن سازمانی گسترده و نیروهای متخصص از ملزومات شرکت‌های لیزینگ است٬ به این دلیل که وجود لوکیشن واحد برای تمامی واحدهای سازمان‌ها منجر به دستیابی سریعتر و درنتیجه رضایت و استقبال متقاضیان می‌شود.
ویژگی انعطاف‌پذیری: منعطف بودن از دیگر ویژگی‌های صنعت لیزینگ است و شرکت‌های لیزینگ قادرند با توجه به قراردادهای متنوع٬ بر اساس دستورالعمل‌های خاص٬ نسبت به هر نوع تقاضایی انعطاف داشته باشند٬ تقاضاهایی شامل: پرداخت اقساط٬ تعدیل مرحله قرارداد٬ تسویه پیش از موعد و جایگزینی مستأجر.
ویژگی محدودیت‌های اعتباری: از آنجایی که شرکت‌های لیزینگ از مصوبات شورای عالی بانک‌ها پیروی نمی‌کنند و درعین حال ریسک‌های احتمالی را پوشش می‌دهند٬ می‌توانند محدودیت‌های کمتری از نظر میزان اعتبار٬ برای مشتریان وضع کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *