پروژه های مشترک تخصصی انجمن ملی لیزینگ و شرکت های عضو آغاز شد

تفاهم نامه اجرای پروژه های تخصصی انجمن با اعضاء

⬅ در اولین اقدام پروژه های مشترک، طرح تدوین آئین نامه عاملیت و شیوه نامه اجرایی آن در قالب یک تفاهم نامه بین انجمن ملی لیزینگ ایران و شرکت واسپاری فراز اندیشان صنعت و توسعه کلید خورد.


♦در طرح های مشترک انجمن و شرکت های لیزینگ که کلیات آن به تصویب هیأت مدیره انجمن رسیده است، هر یک از شرکت های عضو انجمن می توانند داوطلبانه در یکی از پروژه های تخصصی انجمن به عنوان شریک معنوی و مادی و در قالب تفاهم نامه، همکاری نمایند.


انجمن نقش نظارت تخصصی و راهبردی طرح را عهده دار بوده و شریک طرف همکاری در مالکیت معنوی و منافع طرح با انجمن شریک خواهد بود. از نظر ارتقای برند تخصصی شرکت های عضو انجمن این طرح تأثیرات مثبتی را در آینده شرکت خواهد داشت. در این طرح مدیر عامل شرکت مربوطه نقش مدیر پروژه را داشته و دبیر کل انجمن نقش ناظر پروژه را عهده دار خواهد بود.


عوامل همکاری در طرح از مدیران و کارکنان شرکت عضو و مشاوران خارج از شرکت و انجمن خواهند بود.


♦رضا محمدی نویسی مدیر عامل واسپاری فراز اندیشان صنعت و توسعه گفت: طبق پیشنهادی که از طرف انجمن ارائه شد هیأت مدیره شرکت با مشارکت در طرح تدوین آئین نامه عاملیت منابع مالی موافقت نمود. بنا به اهمیت استفاده از ابزار عاملیت منابع مالی در به کارگیری وجوه دیگران در صنعت لیزینگ این شرکت متقاضی ایفای یک نقش اساسی در یکی از رخدادهای بزرگ صنعت لیزینگ است. وی ادامه داد:


اولین جلسه کمیته مشاوران طرح با حضور عناصر مدیر پروژه و ناظر مالی طرح روز سه شنبه این هفته در محل شرکت برگزار خواهد شد.


♦محمد هادی موقعی دبیر کل انجمن گفت: طرح های تخصصی انجمن یکی از نیازهای اصلی صنعت در تدوین رویه ها و استانداردهای صنعت لیزینگ است که با مشارکت اعضای انجمن تهیه و با کارآمدی بیشتری اجرا خواهد شد. وی اضافه کرد:
بر اساس بند 4-2 اساسنامه مصوب بانک مرکزی ویژه شرکت های لیزینگ، دریافت نمایندگی و عاملیت منابع مالی از اشخاص (به غیر از بانک ها) در ردیف فعالیت های شرکت های لیزینگ قرار داده شده است و بنا بر پیشنهاد مدیر کل مقررات و مبارزه با پول شویی بانک مرکزی، شیوه نامه ها و دستورالعمل های اجرایی عاملیت و لیزینگ سندیکایی به عهده انجمن محول گردیده است.


♦محمدرضا نور محمدی مدیر عامل لیزینگ ایرانیان نیز درخواست مشارکت در تهیه کتاب دستنامه مدیران لیزینگ (Leasing Hand Book) به انجمن ارائه که به زودی تفاهم نامه آن بین انجمن و این شرکت منعقد خواهد شد.

شركت واسپاری فراز اندیشان توسعه و صنعت (زیر نظر شرکت هلدینگ صبا میهن ) در راستاي سياست هاي اقتصادي كشور و در جهت انجام و ايفاي رسالت خويش مصمم است ضمن توسعه حجم فعاليت هاي خود در كليه زمينه ها از جمله صنعت بازرگانی و لیزینگ افزایش دهد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *